Jest neurologopedą uważnym

By | 25 maja 2020

Agnieszka przyjmując regularnie pacjenta, zawsze nadaje terapii logopedycznej cel – pacjent ma mówić normatywnie we wszystkich aspektach języka jako systemu. Jest neurologopedą uważnym, skrupulatnym i zaradnym. Jak Sherlock Holmes specjalizuje się w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań w terapii logopedycznej dziecka-zagadki, i we współpracy ze specjalistą ortodontą rozwiązuje problem.

Cenię w praktyce Agnieszki jej trud i zapał we wczesną interwencję, to jest prowadzenie terapii dziecka od najwcześniejszych lat, a nawet okresu niemowlęctwa. Sam specjalizuję się w ortodontycznym leczeniu wczesnym dzieci (ortotropii). Jest to  technika ortodontyczna, istotą której jest przyczynowe leczenie wczesne, czyli w okresie wzrostu twarzy dziecka, kiedy mam szansę  „przechwycić” wadę zgryzu w jej początkowej fazie rozwoju w taki sposób, aby poprzez zmianę kierunku wzrostu twarzy zahamować rozwijającą się deformację łuków zębowych i twarzy.

Agnieszka również wykorzystuje siły wzrostowe pacjenta, ma wiedzę, jakimi determinantami rządzi się wczesne leczenie, aby mogło stać się leczeniem skutecznym i efektywnym.

Tak, jak moim celem jest spowodowanie pięknego wzrostu twarzy dziecka, pięknego uśmiechu i szerokich górnych dróg oddechowych, tak celem Agnieszki jest wejście dziecka na prostą drogę w rozwoju komunikacji.

 

Dr n.med. Dominik Piskorski

Specjalista ortodonta

http://piskorscy.pl/